Elem Vitals Çinko

Elem Vitals Çinko

Çinko ve Bakır doğal güç minerali, doğal bağışıklık uyarıcısıdır.

Çinko ve Bakır çok önemli bir mineral ve eksikliği çok sık görülen bir durumdur. Pek çok biyolojik fonksiyon için hayati önem taşır ve 300’den fazla enzimin oluşmasında önemli rol oynar. İnsan vücudunun tüm bölgelerinde, organlarda, dokularda, kemiklerde, sıvılarda ve hücrelerde bulunur. Kaslar ve kemikler vücutta bulunan çinkonun %90’ını içerir.
* Büyüme için gereklidir. Bebeklerde, çocuklarda ve ergenlerde büyüme, boy uzaması ve kemik gelişimi için gereklidir.
* Üreme sağlığı için önemlidir. Erkeklerde prostat bezlerini enfeksiyondan ve büyümeden korur. Aynı zamanda sperm sağlığı ve normal testosteron seviyesinin korunmasında yardımcı olur. *Kadınlarda ise regl sorunlarına engel olur.

 • Bağışıklık sistemi için gereklidir. Düşük çinko seviyesi vücudun enfeksiyonlara karşı gücünü azaltır. Yüksek çinko seviyesi zatürre,ishal ve benzeri enfeksiyonlara karşı vücudun direncini arttırır.
 • İştah,tat ve koku için gereklidir. Beyinde ki koku ve tat sensörlerini harekete geçirir. Düşük çinko seviyesi, iştahı, koku ve tat hissini etkiler.
 • Cilt, saç ve tırnaklar için önemlidir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır. Çinko eksikliği akneye sebep olabilir, akne tedavisinde etkili bir mineraldir.
 • Retinada önemli miktarda çinko bulunur. Yaşla beraber bu oran azalır. TEG gece körlüğüne ve kataraka karşı koruma sağlar.
  *İnsülin hassasiyetini arttırır.
  *Çok güçlü bir antioksidandır. Kanser ve kalp hastalığı ihtimalini azaltırken, yaşlanmayı yavaşlatır.
  *Alzheimer’i engeller ve beyin sağlığı için gereklidir.
  Çinko eksikliğinin başlıca belirtileri:
  İştah kaybı, anemi, yaraların yavaş iyileşmesi, tat duyusunun bozulması, büyüme yavaşlığı, ishal, saç dökülmesi, sık ve kolay hastalanmak, cilt kuruluğu, tırnaklarda beyaz nokta, gece görme zorluğu, yaşa bağlı görme kaybı (Makuladejenerasyonu)

İçindekiler
1 Kapsül de Aserola meyvesi kuru ekstresi (doğal olarak vitamin C içerir), ekinazeya toprak üstü kuru ekstresi, dulavratotu kökü kuru ekstresi, kuşburnu meyvesi kuru ekstresi (doğal olarak vitamin C içerir), çinko laktat (çinko), çinko sitrat (çinko), bakır sitrat (bakır)
1 Kapsül’de:
• Doğal kaynaklardan
gelen vitamin C: 21 mg
BRD: %26
• Çinko: 15 mg BRD:%150
• Bakır: 1104 micro gram
BRD: %110
BRD: Beslenme referans değeri
Net miktar: 34,2 g
(60 Kapsül x 570 mg)

Not: Siberian Health ürünleri ilaç değildir,tedavi amaçlı kullanılmaz. Bir sağlık probleminiz varsa önce doktorunuza danışınız.

Sitemizden online alışveriş yapılmamaktadır. Siberian Health ayrıcalıklı müşteri sistemi ile AYICALIKLI MÜŞTERİ üyesi olun ilk alışverişinizden sonra ürünlerinizi katalog satış fiyatı üzerinden değil AYRICALIKLI MÜŞTERİ indirimleri ile sahip olun.

Detaylı Bilgi İçin: [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.